لینک مستقیم(مدل های استرس شغلی و عوامل استرس زای سازمانی)

مدل های استرس شغلی و عوامل استرس زای سازمانی|42081414|lox34015457|لینک مستقیم|اِل اُ
جوینده گرامی در این پست شما فایل با عنوان مدل های استرس شغلی و عوامل استرس زای سازمانی را مشاهده می نمایید.

هدف از این پایان نامه بررسی می باشد


مشخصات فایل
تعداد صفحات57حجم323/538 کیلوبایت فرمت فایل اصلیdocx
توضیحات کامل

استرس شغلی را می توان بعنوان پاسخ های هیجانی آزار دهنده تعریف کرد که در صورت عدم تناسب بین خواسته ها و الزامات شغل یا استعداد ، منابع یا نیازهای کارگر بروز می کند بر اساس نظر محققان این موسسه ، استرس شغلی و چالش به یک معنی و مترادف به کار می روند در حالیکه این دو مفهوم از هم جدا هستند . چالش از لحاظ جسمانی و روانی به فرد انرژی و نیرو می بخشد و افراد را در جهت آموختن مهارتهای جدید در شغلشان بر می انگیزد . وقتی افراد با چالش مواجه می شوند احساس آرامش و رضایت می کنند ، لذا چالش یک عامل مهم و سازنده برای سلامتی و بهره وری است . اهمیت چالش در زندگی کاری افراد شاید همان چیزی باشد که مردم در قالب این جمله که : «مقدار کم استرس برای شما خوب است» عنوان می کنند . در تعریف دیگر آمده است که استرس ناشی از شغل ، استرسی است که فرد معینی دستخوش آن می شود .


مدل وظیفه – کنترل
طبق مدل وظیفه – کنترل کاراسیک (1979) به نقل از لندی.فرانک وجفری کنت . ترجمه بابا زاده 1391 )عوامل استرس زای شغلی ، کنش متقابل پیچیده ای بین وظیفه ها و کنترل کارکنان (که ازادی عمل یا اختیار تصمیم گیری نیز نامیده می شود) است . کاراسیک در مدل خود وظایف شغلی را بر اساس دو ملاک مجزا تعریف می کند 1)حجم وظایف شغلی 2)نیاز به انجام دادن فعالیت های ذهنی . در این مدل وظیفه ها ، عوامل استرس زایی هستند مثل گرانباری کاری که به انطباق نیاز دارند ووقتی به فشار می انجامند که کنترل ، ناکافی باشد.. تاکید بر کنترل شغلی است. کنترل شغلی به رضایت کارکنان از میزان قدرت تصمیم گیری و آزادی عمل کاری که در کارشان وجود دارد اشاره دارد.


طبق این مدل کارکنانی که شغل هایشان به وسیله وظیفه های زیاد و آزادی عمل و اختیار تصمیم گیری پایین (کنترل شغلی) مشخص شده اند در خطر بیشتری از بیماریهای قلبی – عروقی و سلامت روانی بدنی قرار دارند .. براساس مدل کاراسک دو بعد وظیفه شغلی و اختیار تصمیم گیری (کنترل شغلی) به ما این امکان را می دهند که چهار نوع مختلف از شغل ها را متمایز کنیم:


فهرست مطالب
استرس شغلی
مدل های استرس شغلی
عوامل استرس زای سازمانی
نقش تفاوتهای فردی در فرایند استرس
پیامد های استرس شغلی
پیشینه پژوهش های خارجی:
پیشینه پژوهش های داخلی:
فهرست منابع و مأخذ
منابع فارسی
منابع انگلیسی


"

مطالب دیگر:
تحقیق حسابداری رفتاریپاورپوینت مقایسه و تحلیل ویلاهای VILLA SAVOY E.1027پاورپوینت مدیریت زنجیره تامین (تصمیم گیری در زنجیره تامین)پاورپوینت بیوگرافی ابو عبدالله جعفر بن محمد رودکی سمرقندیپاورپوینت صفر تا صد روش های تحقیقپاورپوینت مطالعه کامل ریکاوری بعد از بی هوشیپاورپوینت فرآیند مهندسی مجددپاورپوینت مطالعه تصویری گیاهان سوخوار زینتیپاورپوینت انواع تصمیم گیری و ارتباط آن با سطوح مدیریتنمونه پرسشنامه ولع مصرف هرویینپاورپوینت طرز قرار گرفتن بیمار در وضعیت های جراحی (پوزیشن های جراحی)نمونه پرسشنامه هم وابستگی اسپن فیشرنمونه پرسشنامه ارزیابی انطباق پذیری و همبستگی خانوادهپاورپوینت روش های بررسی سلامت جنیننمونه پرسشنامه ارزیابی سلامت روان کودکان و نوجوانان (CSI) اسپرافکین، لانی و کادو 1992نمونه پرسشنامه ارزیابی شایستگی مدیران و روساپاورپوینت تصمیم گیری چندمعیارهپاورپوینت مدیریت بیماران پرخاشگرپاورپوینت نمونه موردی معماری کتابخانهبارش فکری صفحه۱۶ کتاب کاروفناوری هفتمپرسش صفحه ۳۸ کاروفناوری کلاس هفتم مدال آوران المپیک ورزشی کشور چه کسانی هستندنمونه پرسشنامه مقیاس اضطراب و افسردگی هاسپیتال (HADS)نمونه پرسشنامه مقیاس اضطراب کتلنمونه پرسشنامه شیوه های فرزند پروری (بامریند)نمونه پرسشنامه بررسی تاثیر شبکه اجتماعی تلگرام بر توانمندی بازرسین فنی کشور