لینک مستقیم(مبانی نظری و پیشینه تحقیق درباره رضایت شغلی 65 صفحه)

مبانی نظری و پیشینه تحقیق درباره رضایت شغلی 65 صفحه|42077742|lox34015457|لینک مستقیم|اِل اُ
جوینده گرامی در این پست شما فایل با عنوان مبانی نظری و پیشینه تحقیق درباره رضایت شغلی 65 صفحه را مشاهده می نمایید.

دانلود مبانی نظری و پیشینه تحقیق رضایت شغلی بصورت جامع و کامل برگرفته شده از پایان نامه کارشناسی ارشد با منابع بروز و جدید


مشخصات فایل
تعداد صفحات65حجم170/828 کیلوبایت فرمت فایل اصلیdocx
توضیحات کامل

مبانی نظری و پیشینه تحقیق درباره رضایت شغلی نمونه فصل دوم پایان نامه کارشناسی ارشد رشته مدیریت می باشد که در آن به چارچوب نظری و پیشینه پژوهش می پردازیم. دانشمندان درباره رضايت شغلي تعاريف مختلفي دارند. ذکر شغلي اين تعاريف عمده، موجب رسيدن به يک تعريف کامل مي شود. در سال (١٩٣۵)، رابرت هاپاک رضایت شغلی را مفهومی چند بعدي و پیچیده دانسته و بر این باور است که با عاملهاي روانی، جسمانی و اجتماعی ارتباط دارد؛ يعني جهت رسيدن شاغل به رضايت شغلي، لازم است از نظر رواني، جسماني و اجتماعي ارضاء شود.


کینزبرگ و همکارانش (1951)، به دو نوع رضایت شغلی با عنوان رضایت درونی و بیرونی اشاره میکنند که رضایت درونی را ناشی از احساس لذت انسانی از اشتغال به کاري که دارد میداند و رضایت بیرونی را ناشی از میزان دستمزد و پاداش، نوع کار، روابط انسانی حاکم بر محیط و بالاخره وضعیت محیطی ذکر میکنند. کارکنان در رضایت بیرونی، رضایت خود را از عواملی مثل پرداخت، ارتقا، تحسین سرپرست و تعامل با همکاران (نشاَت گرفته از وظایف) بروز میدهند و در رضایت درونی، رضایت خود را از ارزشها، حس مسئولیت پذیري، رتبه و جایگاه اجتماعی، موقعیت، استقلال و عزت نفس متأثر از وظایف و کارها نشان میدهند. به رضایت شغلی به عنوان مهمترین نگرش، طرز تلقی یا قضاوت کارکنان نسبت به شغل و سازمان خود استناد میشود (روحی و همکاران، 1390، ص286).

پیشینه تحقیق رضایت شغلی

خاواجا فواد لطیف (2012) در تحقیق خود در زمینه تأثیر آموزش ضمن خدمت بر رضایت شغلی کارکنان، به این نتایج دست یافت که تفاوت معنی داری و قوی بین رضایت از آموزگار با رضایت از جلسه ی آموزشی و رضایت از آموزگار با رضایت از محتوای آموزشی وجود دارد که این تفاوت معنی داری و از نوع متوسط بین رضایت از آموزگار با انتقال یادگیری و رضایت از جلسه آموزشی با انتقال یادگیری نیز وجود دارد. با این وجود این تفاوت معنی دار اما از نوع ضعیف بین رضایت از جلسه آموزشی با رضایت از محتوای آموزشی و رضایت از محتوای آموزشی با انتقال یاگیری وجود دارد که در نهایت منجر به تأثیر گذاری از نوع مثبت و معنی دار بین آموزش ضمن خدمت و رضایت شغلی را نشان می دهد.


فهرست مطالب

بخش اول : ادبیات نظری رضایت شغلی 13

2-2-1- مقدمه 13
2-2-2- مفهوم رضایت شغلی 15
3- سرپرستی : مقدار رضایت فرد از سرپرست مستقیم خود در محیط کار 17
6- شرایط کاری : کیفیت شرایط، قوانین و سیاست های کلی حاکم بر محیط کار 18
١- حقوق و مزايا : 19
٢- محتوي شغل : 20
٣- انگيزه هاي ارتقاء : 20
۴- تجلي در کار : 20
۵- مشارکت : 21
۶- کار گروهي : 21
٧- محيط و شرايط کاري : 22
2-2-3- اهمیت رضایت شغلی 22
2-2-4- مدل رضایت شغلی 24
2-2-5- پیامدهای رضایت شغلی 26
1- عملكرد شغلي 26
2- غيبت كاري 27
3- دزدي و خرابكاري 27
4- ترك خدمت 27
2-2-6- ارتباط بين رضايت كاركنان و مشتري 29
2-2-7- عوامل مؤثر بر رضايت شغلي پرستاران 32
1- ارتباطات بين فردي؛ 2- مراقبت از بيمار ؛ و 3- سازمان دهي کار پرستاری 32
الف : عوامل فردي مؤثر بر رضايت شغلي 32
ب : عوامل سازماني مؤثر بر رضايت شغلي 35
بخش دوم : رابطه بین آموزش ضمن خدمت و رضایت شغلی 43
بخش سوم : پیشینه تحقیق رضایت شغلی46
2-4-1- مروري بر پيشينه و مبانی نظری رضایت شغلی در ایران 46
2-4-2- مروري بر پيشينه و مبانی نظری رضایت شغلی در جهان 48
چارچوب نظری تحقیق 53
نمودار 2-1- مدل مفهومی تحقیق Latif;2012)). 54
منابع و مآخذ 55


"

مطالب دیگر:
🔍بررسي و مقايسه عزت نفس بين دانشجويان ورزشكار و غير ورزشكار پسر و دختر در بين دانشجويان ابهر🔍بررسی میزان اثربخشی اقدامات پلیس پیشگیری در کاهش سرقت خودرو مشهد سال1386🔍بررسي ملاکهاي انتخاب دوست در بين دانش آموزان پايه اول پسر در مقطع متوسطه🔍بررسي معيارهاي مورد استفاده حسابرسان مستقل درارزيابي تداوم فعاليت بنگاههاي اقتصادي در ايران🔍بررسی فرایند نم زدایی از گاز در برجهای آکنده و اثر عوامل مختلف در میزان نم زدایی🔍بررسی عملکرد یکی از مخازن کربناته نفتی جنوب غرب ایران با استفاده از محاسبات موازنه مواد🔍پایان نامه بررسی سه مقوله تبلیغات ، لباس ، مد🔍بررسی رابطه بین واحدهای ژئومورفولوژی و اشکال فرسایشی در حوضه آبخیز رودخانه سقز با استفاده از GIS و🔍بررسي رابطه بين شيوه هاي فرزند پروري مادران با انگيزش پيشرفت دانش آموزان سال سوم دبيرستانهاي🔍بررسي رابطه بين پرخاشگري والدين وافسردگي كودكان قطع پنجم ابتدايی🔍تحقیق بررسي جزاي نقدي در حقوق ايران🔍بررسي توصيفي موسيقي و موسيقي درماني بر روي انسانها🔍بررسی ترتیبات امنیتی خلیج فارس 1990-1970🔍بررسي تاثير شيوه‌هاي فرزند پروري بر رشد اجتماعي كودكان🔍بررسي ايمن ترين مسير از منظر نرخ تصادفات (با نگاهي به الگوريتم‌هاي مسير يابي)🔍جزوه تحلیل دینامیکی غیرخطی گام به گام با نرم افزار Seismo struct🔍بررسي اثر بخش آموزشي مهارتهاي اعتبارتي بر سلامت روان شناسي دانش🔍تحقیق بازیگری🔍تحقیق اولويت دهي زمينه هاي بكارگيري فناوري نانو در صنايع بالادستي نفت ايران🔍تحقیق اصلاح رگولاسيون ولتاژ در خطوط انتقال نيرو🔍بررسی ارزيابي ميزان توليد داروي دسفرال از سويه استرپتومايسس پيلوسوس به روش بيولوژيك🔍بررسی ارزيابي ژئوشيميايي مخازن گازي حوضه رسوبی کپه داغ🔍پروژه حضور و غیاب کارمندان به زبان ++C🔍پروژه مهندسی نرم افزار سیستم کتابخانه🔍پاورپوینت انواع کارکرد ویروس ها