لینک مستقیم(فصل دوم ادبیات تحقیق و پیشینه پژوهش تعاریف و مفاهیم امنیت شغلی)

فصل دوم ادبیات تحقیق و پیشینه پژوهش تعاریف و مفاهیم امنیت شغلی|39016063|lox34015457|لینک مستقیم|اِل اُ
جوینده گرامی در این پست شما فایل با عنوان فصل دوم ادبیات تحقیق و پیشینه پژوهش تعاریف و مفاهیم امنیت شغلی را مشاهده می نمایید.

دانلود فصل دوم ادبیات تحقیق و پیشینه پژوهش تعاریف و آشنایی با امنیت شغلی در 56 صفحه در قالب word , قابل ویرایش ، آماده چاپ و پرینت جهت
استفاده.


مشخصات محصول:
توضیحات: فصل دوم پایان نامه کارشناسی ارشد (پیشینه و مبانی نظری پژوهش)
همراه با منبع نویسی درون متنی به شیوه APA جهت استفاده فصل دو پایان نامه
توضیحات نظری کامل در مورد متغیر
پیشینه داخلی و خارجی در مورد متغیر مربوطه و متغیرهای مشابه
رفرنس نویسی و پاورقی دقیق و مناسب
منبع : انگلیسی وفارسی دارد (به شیوه APA)

کاربردهای مطلب:
منبعی
برای فصل دوم پایان نامه، استفاده در بیان مسئله و پیشینه تحقیق و
پروپوزال، استفاده در مقاله علمی پژوهشی، استفاده در تحقیق و پژوهش ها،
استفاده آموزشی و مطالعه آزاد، آشنایی با اصول روش تحقیق دانشگاهی


قسمتی از متن:

تعریف ثبات شغلی
ثبات شغلی اصطلاح خلاصه شده ای است که برای توصیف مدت زمانی که شخص در یک شغل می ماند به کار می رود. دو نوع آمار می تواند برای فراهم کردن اطلاعات درباره ثبات شغلی گزارش شود. اول اطلاعاتی درباره میانگین مدت مشاغل فعلی یا مدت زمانی که اخیراً عده ای از افراد به کار گرفته می شوند و دوم اطلاعاتی درباره سهم افرادی که در طول یک دوره زمانی شغلی را رها کرده اند. برای مثال، افزایش در میانگین مدت زمان یک شغل، تغییر جهت در سهم دوره تصدی شغل در جریان دوره های طولانی تر، یا کاهش احتمال رها کردن یک شغل به عنوان افزایش ثبات شغلی تفسیر خواهد شد.
فایول در اصول چهارده گانه مدیریت خود از اصلی به نام ثبات یاد می کند و معتقد است که کارمند برای تطبیق خود با محیط و خواستهای سازمان به زمان نیاز دارد و پس از تسلط بر کار به بهره دهی می رسد. اگر قبل از بهره دهی کامل جابجا شود، از یک طرف هزینه هایی که سازمان برای آموزش وی پرداخته است، به هدر می رود و از طرف دیگر روحیه اش تضعیف می گردد (رضائیان، 1372).
برای این که کارمند بتواند با شغل جدید خود آشنا شود و آن را به طریق شایسته ای انجام دهد به فرض این که استعداد لازم برای آن کار را داشته باشد، باز هم مدتی وقت لازم است حال اگر قبل از این که کارمند به شغل جدید خود آشنا شود شغل او را تغییر دهند، چنین کارمندی فرصت نخواهد یافت که کار قابلی برای موسسه انجام دهد و اگر این وضع چندین بار تکرار شود کار مورد نظر انجام نخواهد گرفت.
گردش مشاغل از تکنیکهای آموزشی است که موجب پویایی سیستم و افزایش تعلق کارکنان و مانع از خستگی کارکنان در یک شغل می گردد و علاوه بر این رضایت شغلی و درک همه جانبه از فرآیند سازمان را برای فرد به همراه دارد. به افراد شایستگی انجام کار تمامی اعضای گروه را می دهد و کارها را به یکدیگر مرتبط می سازد (کوهستانی، 1380).
روش گردش شغلی دارای معایبی نیز می باشد. اولا که هیچکس در ابتدای تصدی شغل با آن آشنا نیست و آموزش و یادگیری به زمان نیاز دارد، بنابراین تا مدتی تولید و کارایی در سطح بهینه نخواهد بود. دوم این که احساس موقتی بودن شغل باعث می شود که فرد اگر مرتکب اشتباهی هم شد زیاد سختگیری نشود و این امر در کیفیت تصمیم گیریها اثر سوء می تواند داشته باشد. (سعادت، 1375، ص 199).
بنابراین تغییرات سریع و جابه جایی شغلی، مانع استفاده صحیح از آموزش و هزینه های صرف شده است و از طرفی ثبات فرد در شغل معین برای مدت طولانی منجر به بیماری بی هویتی کاری می شود و تنها راه علاج آن جابه جایی و تعویض شغل است که موجبات رضایت شغلی احساس تعلق به سازمان و رشد خلاقیت و استعداد درونی افراد را فراهم می سازد.


اگر از این مطالب رضایت نداشتید میتوانید در این قسمت جستجوی سایت مطالب مشابه فایل را ببینید.


مطالب دیگر:
🔍نقشه کاربری اراضی شهرستان گلپایگان🔍نقشه کاربری اراضی شهرستان کاشان🔍نقشه کاربری اراضی شهرستان خوانسار🔍نقشه کاربری اراضی شهرستان خمینی شهر🔍نقشه کاربری اراضی شهرستان لنجان🔍نقشه کاربری اراضی شهرستان مبارکه🔍نقشه کاربری اراضی شهرستان نائین🔍نقشه کاربری اراضی شهرستان نجف آباد🔍نقشه کاربری اراضی شهرستان نطنز🔍نقشه کاربری اراضی شهرستان سمیرم🔍نقشه کاربری اراضی شهرستان سمیرم سفلی🔍نقشه کاربری اراضی شهرستان شهرضا🔍نقشه کاربری اراضی شهرستان تیران و کرون🔍نقشه کاربری اراضی شهرستان آبدانان🔍نقشه کاربری اراضی شهرستان کرج🔍نقشه کاربری اراضی شهرستان دره شهر🔍نقشه کاربری اراضی شهرستان نظرآباد🔍نقشه کاربری اراضی شهرستان دهلران🔍نقشه کاربری اراضی شهرستان ایلام🔍نقشه کاربری اراضی شهرستان ساوجبلاغ🔍نقشه کاربری اراضی شهرستان ایوان🔍نقشه کاربری اراضی شهرستان بوکان🔍نقشه کاربری اراضی شهرستان مهران🔍نقشه کاربری اراضی شهرستان چالدران🔍نقشه کاربری اراضی شهرستان شیروان و چرداول