لینک مستقیم(مبانی نظری و پیشینه تحقیق در مورد تعاریف و دلایل فرسودگی شغلی)

مبانی نظری و پیشینه تحقیق در مورد تعاریف و دلایل فرسودگی شغلی|39015964|lox34015457|لینک مستقیم|اِل اُ
جوینده گرامی در این پست شما فایل با عنوان مبانی نظری و پیشینه تحقیق در مورد تعاریف و دلایل فرسودگی شغلی را مشاهده می نمایید.

دانلود مفاهیم نظری و پیشینه تحقیق در مورد تعاریف و دلایل فرسودگی شغلی (فصل دوم) در 29 صفحه در قالب word , قابل ویرایش ، آماده چاپ و پرینت جهت
استفاده.


مشخصات محصول:
توضیحات: فصل دوم پایان نامه کارشناسی ارشد (پیشینه و مبانی نظری پژوهش)
همراه با منبع نویسی درون متنی به شیوه APA جهت استفاده فصل دو پایان نامه
توضیحات نظری کامل در مورد متغیر
پیشینه داخلی و خارجی در مورد متغیر مربوطه و متغیرهای مشابه
رفرنس نویسی و پاورقی دقیق و مناسب
منبع : انگلیسی وفارسی دارد (به شیوه APA)

کاربردهای مطلب:
منبعی
برای فصل دوم پایان نامه، استفاده در بیان مسئله و پیشینه تحقیق و
پروپوزال، استفاده در مقاله علمی پژوهشی، استفاده در تحقیق و پژوهش ها،
استفاده آموزشی و مطالعه آزاد، آشنایی با اصول روش تحقیق دانشگاهی


قسمتی از متن:

تعریف فرسودگی شغلی
فرسودگی شغلی یا کارزَدگی را از لحاظ لغوی می‌توانیم تحلیل قوای روانی که گاهی با افسردگی همراه هست و از تلاش برای کمک به بیماران روانی یا افراد تحت فشار روانی ناشی می‌شود تعریف کرد . فرسودگی شغلی نشانگان خستگی مفرط عاطفی به دنبال سال‌ها درگیری و تعهد نسبت به کار و مردم هست. به عبارت دیگر فرسودگی شغلی خستگی فیزیکی، هیجانی و روانی به دنبال قرار گرفتن طولانی مدت در موقعیت کار سخت هست.این نشانگان حالتی است که در آن قدرت و توانایی افراد کم و رغبت و تمایل آنها برای انجام کار و فعالیت کاهش پیدا می‌کند.(محمدی و همکاران،1391)
فرسودگی شغلی پیامدی از فشار شغلی دایم و مکرر است. بدین ترتیب که شخص در محیط کارش به علت عوامل درونی و بیرونی احساس فشار می‌کند و این فشار، پیوسته و چندین‌باره بوده و سرانجام به احساس فرسودگی تبدیل می‌گردد. فرسودگی شغلی به عنوان فقدان انرژی و نشاط تعریف می‌شود و شخص دچار فرسودگی شغلی احساس کسالت‌انگیزی را نسبت به انجام رفتار شغلی نشان می‌دهد. شخصی که مسئولیت‌های هم‌ستیزنده و هم‌زمانی دارد، این احساس را خواهد داشت که به چند جهت کشیده می‌شود. این امر به خستگی از کار و سرانجام فرسودگی شغلی خواهد انجامید.(موسوی پور و همکاران،1386)
اولین آسیب فرسودگی شغلی، رنج بردن از فرسودگی بدنی هم‌چون سردرد، تهوع، کم‌خوابی، و تغییراتی در عادات غذایی است. فرسودگی عاطفی هم‌چون افسردگی، احساس درماندگی، احساس عدم کارآیی در شغل خود و همچنین ایجاد نگرش‌های منفی نسبت به خود، شغل، سازمان و به طور کلی نسبت به زندگی پیامدهای بعدی کارزدگی هستند. هر چند استفاده از واژه فرسودگی روانی یا فرسودگی شغلی به صورت گسترده از دهه ۷۰ میلادی رواج یافت اما همین واژه را می توان در رمانی از گرینی مشاهده کرد. وی در این داستان به بررسی زندگی معماری می پردازد که در اثر خستگی روانی و احساس یاس و ناامیدی، شغلش را ترک گفته و به جنگل های آفریقا پناه می برد. (روشن،1390)
بنابراین نشانگان (سندرم) فرسودگی شغلی یک حالت از پا افتادگی بدنی، هیجانی است که از فشارهای هیجانی پی در پی ناشی می شود و با درگیری شدید با دیگران برای دوره های دراز مدت همراه است. در هنگام فرسودگی شغلی فرد مبتلا به ویژه ۳ علا مت مهم را نشان می دهد: افسردگی، خستگی ویاس. در حالت شدید این وضع فرد حتی ممکن است به فکر خودکشی یا دست کم تغییر دادن شغل خود برآید چرا که مدام با این واقعیت که کارش ثمر بخش نیست مواجه می شود; مثل پزشکی که مداوم شاهد مرگ بیماران خود است روانشناسی که با عود مکرر بیماری در مراجعان خود رو به روست، معلمی که نمرات دانش آموزانش را، دلچسب نمی بیند.(جعفرپور،1376)مطالب دیگر:
📎بررسي علم شيمي و تاريخچه و گرايشهاي آن📎بررسي سازمان بهداشت جهاني و اساسنامه و تاريخچه آن📎بررسي جنگل نشينان و مروري بر حفاظت از جنگل و جنگل نشينان📎بررسي پرسهاي هيدروليكي و ويژگيهاي آنها و مروري بر تاريخچه و انواع و ساختار سيلندر📎بررسي روابط فرهنگي ايران و پاكستان و مروري بر روابط بين الملل پاكستان📎بررسي تاثير فناوري اطلاعات بر مديريت منابع انساني📎بررسي بازيهاي المپيك و مراسم المپيک📎بررسي مديريت منابع انساني در عرصه جهاني📎بررسي رويکردهاي نوين در مديريت استراتژيک منابع انساني📎بررسي آلمان و نظام حکومتي آن و دورنماي تاريخي،سياستهاي فرهنگي و ابزارهاي اعمال آن در آلمان📎بررسي روابط ايران و ونزوئلا و نگاهي بر گسترش آن با تاسيس بانک مشترک📎بررسي معمـاري معاصـر غرب و معماران مشهور معاصر و بررسي چندين بناي مدرن📎بررسي مباني نظري طراحي و کليات ديدگاه هاي مداخله در فضا و بررسي امکانات و فضاي چند نمونه فرهنگسرا📎تهيه و طراحي سيستم اطلاعات منابع انساني📎بررسي چگونگي تأثير فرهنگ بر آموزش آنلاين و نقش فرهنگ در شکل‌دهي به تجربه آموزش فضاي مجازي📎تفسير و ترسيم زنان و جنسيت بر اساس پراکندگي مناطق جغرافيايي، از نگاه برنامه‎هاي توسعه بين‌المللي📎بررسي ژنتيک و قانون تعادل و انواع همانندسازي و مروري بر آنزيمهاي لازم در همانند سازي📎بررسي فرايند تطبيق آموزش با استراتژي هاي سازمان و نقش رهبري آموزش در اين همگرايي📎بررسي مهندسي پيام و ابعاد و اهميت آن و نگاهي بر ديدگاه امام خميني و رهبري به مهندسي پيام📎مروري بر علم ترموديناميک و بررسي موتور درون سوز و شيوه کار و ويژگيهاي آن📎بررسي فضاهاي بازي كودكان📎بررسي اثرات ورزش حرفه اي بر جنبه هاي فردي و عمومي سلامتي و سياستگذاري و برنامه ريزي📎بررسي جوشکاري انواع فلزات و نکات مهم عمليات آن📎بررسي حماسه عاشوراي حسيني در جهان اسلام و عاشورا درابهر📎آشنايي با الگوريتم ژنتيك